توسعه مناطق آزاد و بازارچه های مرزی نیازمند نگاه ملی

محسن بیگلری نماینده سقز و بانه؛
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، یکی از مهم ترین مولفه های توسعه کشور را توجه به بازارچه های مرزی خواند و گفت: دولت و مجلس باید با از میان برداشتن قوانین زاید به بالندگی اقتصاد کشور کمک کنند.
به گزارش ساکاپرس؛ محسن بیگلری در گفتگو با خانه ملت با اشاره به نامگذاری سال جاری با نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در سال جدید باید به دور از شعارزدگی و حرف های بدون عمل پیگیری شود.
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه وضعیت کنونی اقتصاد کشور لزوم توجه به مقاوم سازی اقتصادی را بیش از پیش کرده است، افزود: در شرایط فعلی کشور که هنوز بسیاری از تحریم ها پابرجاست باید بتوانیم با اقتصادی درون گرا و با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی کشور را به سمت توسعه هدایت کنیم.

توجه به بازارچه های مرزی مولفه ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی

وی یکی از مهم ترین مولفه های توسعه کشور را توجه به بازارچه های مرزی خواند و تصریح کرد: بسیاری از بازارچه های مرزی در نتیجه بی توجهی مسئولان بلااستفاده در کشور مانده، در حالی که اگر بتوان از ظرفیت های این بازارچه ها و مناطق آزاد کشور استفاده کرد می تواند به راحتی از درآمدهای نفتی چشم پوشی کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری که در بند ۱۱ به نقش مناطق آزاد کشور اشاره شده است، مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور می‌توانند نقش موثری در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی ایفا نمایند.

بیگلری با بیان اینکه توجه به فعالیت های مولد و تقویت تولیدات داخلی و بازاریابی موفق منطقه ای می تواند اقتصاد کشور را متحول کند، افزود:مناطق آزاد کشورمی توانند در جهت توسعه اقتصاد مقاومتی،عملکرد موثری داشته باشند؛زیرا جهانی شدن اقتصاد موجب می شود که اقتصادمقاومتی درشبکه های گسترده از اقتصاد جهانی معنا یابد.

وی با اشاره به تجربه موفق مناطق آزاد در توسعه اقتصادی، تاکید کرد: ایجاد زیرساخت های لازم برای حضور در عرصه های بین المللی مسئولیتی است که مناطق آزاد کشور در سال های گذشته آن را به نحو مطلوبی ایفا کرده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: دولت و مجلس باید با از میان برداشتن قوانین زاید به بالندگی اقتصاد کشور کمک کنند./کردپرس

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.