خواب زمسانی دیگر بس است

 

* هیوامجیدی روزنامه نگار چند ماهیست در این شهر تاریخی و در این اوضاع کرونایی که مردم با اوضاع آشفته اقتصادی دست و پنجه نرم میکنند هر روز داستانی جدید گریبان مردم را میگیرد اما مسئولان همچنین در خوابند.
کمبود روغن در بازار و قیمتهای نجومی از کجا نشات میگیرد و داستانش چیست؟ برخی فروشگاهها به همراه یک عدد روغن اقلامی دیگر را با اجبار به مردم میفروشند در غیر اینصورت روغن را نمی فروشندوبازهم مسئولان در خوابند.
هرروز قیمت مرغ و تخم مرغ افزایش می یابد و حجم عظیمی از مردم قدرت خرید مرغ و گوشت را ندارد و شاید برخی سفره های مردم ماهها گوشت را به خود ندیده است اما بازهم مسئولین در خوابند.
چندی پیش جرقه ای در بازار طلا زده شد و تعدادی از طلافروشیها پلمپ شدند و چندین انبار بزرگ با اجناس مختلف به دلیل احتکار بسته شدند و تاکنون خبری از بازگشت اجناس به بازار تا در اختیار مصرف کننده قرار گیرد در دست نیست و همچنان مسئولین درخوابند.
چندی پیش در خصوص استخدامیهای بیمارستان جدیدالحداث شفا جوانان تحصیلکرده سقز سرشان بی کلاه مانده و در نتیجه از شهرهایی مانند بوکان، مهاباد، قروه، بیجار و… به جای فرزندان این شهر برسر کار رفتند و کسی هم ککش نگزید و بازهم
مسئولان ما از این خواب سنگین بیدار نشدند.
مدتی پیش افرادی در رابطه با زمین خواری و تخلفات اقتصادی دستگیر شدند و بازار مسکن سربه فلک کشیده و احتمال اینکه تعداد زیادی از مستاجران تبدیل به چادر نشین بشوند زیاد است ،صاحبان املاک و مسکن با درخواست رهنها و اجاره هایی که در ذهن نمی گنجد عرصه زندگی را بر قشر ضعیف و مستاجران این شهر تنگ کرده اند و احتمال اینکه مردم بر اثر تنگدستی و این بی انصافیها بلایی بر سر خود بیاورند و یا اینکه زندگیهایی از هم متلاشی شود زیاد است اما بازهم مسئولان خوابند.
خواب زمستانی دیگر بس است و کمی همت به خرج دهید ای کسانی که بر کرسی مدیریت لم داده اید و نفستان از جای گرم بلند میشود تاکی میخواهید این اوضاع قمر در عقرب شهر و مردم بینوا را از دور نظاره گره باشید.
آیا اگر خود و فرزندانتان در وضعیت مشابه قرار میگرفتید لحظه ای قادر به تحمل این شرایط نابسامان بودید؟ یک همشهری با چشم گریان میگفت صاحبخانه ام با افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره خانه و ۳۰۰ درصدی رهن میخواهد برای پسرش ماشین بخرد😳 پس کجاست وجدان این بشر؟ آیا بویی از انسانیت برده اند؟ چطور از داراییش توان خرید خودروی فرزندش را ندارد اما انتظار دارد مستاجری که ماهها طعم گوشت را نچشیده هزینه خرید خودروی فرزندش را جور کند واقعا شرم آور است.
شهروندی دیگر میگوید ماهیانه دومیلیون تومان درآمد دارد و صاحبخانه اش میخواهد اجاره وی را از ۷۵۰ هزار تومان به یک میلیون و پانصد هزار تومان افزایش دهد آیا پانصد هزار تومان میتواند حتی یک چهارم مخارج یک زندگی دونفره را تامین کند؟ پس آن غیرت و مردانگی که از آن دم میزنند کجا رفته است.
جناب معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز،ریاست اداره صمت و اتاق اصناف سقز که چند روزیست با سرکشی بنگاههای معاملاتی اقداماتی انجام داده اید انتظار میرود برنامه های خود را عملیاتی کرده و به داد مردم برسید تا خداوند نیز از شما خشنود گردد.
از دادستان عمومی و انقلاب سقز نیز انتظار میرود به موضوع مذکور ورود کرده تا تاثیر این اقدامات قوت بگیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.