ستون فرهنگ و ادبیات کوردی سقز برکنار شد

ستون فرهنگ و ادبیات کوردی سقز برکنار شد
در یک اقدام دور از انتظار و بر اساس حکمی از سوی دکتر کیانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج روز دوشنبه دکتر شهباز محسنی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز برکنار و دکتر کیوان شافعی رییس جدید دانشگاه معرفی شد.
ناگفته ها را باید گفت تا مسئولین و مردم خود در باره این تغییر و تحولات قاضی باشند و قضاوت کنند. دکتر محسنی دارای شخصیتی متدین، اندیشمند، مدبر، با اخلاق که صادقانه مدیریت دانشگاه را بر عهده داشت و در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی،  ادبی،  تاریخی، هنری، ورزشی، اقتصادی و… در مدت زمانی که مدیریت دانشگاه را داشتند با خلوص نیت تلاش های بی نظیری را انجام دادند. بر پایی همایش ازدواج جوانان به شیوه اسلامی، سمینار باستان‌شناسی زیویه، رونمایی از کتاب های نویسندگانی که دار فانی را وداع گفته اند، کلاس اشعار مولانا و ترجمه آن برای دوستداران به فرهنگ و ادبیات و… که آخرین آنها اولین همایش شیخ حسن مولانا آباد بود که هفته گذشته در دانشکده فنی و حرفه‌ای شهرستان سقز برگزار گردید. عظمت و شکوه این مرد فاضل همان بس که در زنده کردن آثار ادبی نیاکان ما که به دست فراموشی سپرده بودیم نشان از دلسوزی این مرد بزرگ در راستای بازگشت به خویشتن و فرهنگ غنی که پایه های اصلی هر ملتی را تشکیل میدهد.
هر چند که زمزمه این تغییر و تحولات از چند ماه پیش آغاز شده بود اما هیچگاه در نگرش مدیریتی و اقدامات علمی و فرهنگی، تاریخی و ادبی…. دکتر محسنی اثر نگذاشت بلکه وی را مصمم تر میکرد تا با بهترین شیوه آن امورات را انجام بدهد.
سوالی که اینجا مطرح است با این همه فعالیت های مختلف در تمام زمینه های فرهنگی، ادبی،  تاریخی و… آیا دانشگاه نیازی به این تغییرات مدیریتی داشت؟؟؟ استناد سخنان من به بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظل) عالی است که استان کردستان را استانی فرهنگی نامگذاری کردند اما متاسفانه در مقام عمل کردن به این فرامین مسئولین دولتی اصلاً به آن توجهی نمی کنند و یا اینکه برای رسیدن به اهداف دولتی و جناحی خود برای انتخابات سال آینده از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند شد..گویا  از ایرادتی که به دکتر محسنی وارد آمده بود چون مخل زندگی وی در مهاباد می باشد به ناچار باید تغییر و تحول صورت بگیرد. در هر شرایطی که قرار داشت نباید بدین ترتیب و با این وضعیت از کار برکنار می شد جای بسی تاسف و تامل دارد که آیا واقعاً شان دانشگاه تا به این حین پایین آمده است. در واقع برای شخصیتی که چنین خدمات ارزنده ای انجام داده و بدین ترتیب مورد بی مهری قرار بگیرد و بدون اینکه جلسه معارفه ای برای آن برگزار شود؟؟؟ دکتر محسنی ستون محکم فرهنگ و ادبیات،  تاریخ و… است که سست شد!!! با برکناری وی اهالی مشتاق به فرهنگ و هنر، ادبیات،  تاریخ و…. باید سالیان متمادی چشم انتظار بکشند تا چنین فرد اندیشمند و با دانشی دنباله رو کارهای وی باشد. امروز داغدار از دست دادن چنین استادی هستیم که در حقش جفای خاطر و یار شاطر انجام دادند تا به مقاصد سیاسی و انتخاباتی خود برسند نه به پیشرفت علمی، فرهنگی و….
آراس قربانی پور کارشناس علوم سیاسی و خبرنگار

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.