ضرورت تشکیل جلسه ستاد بحران برای اختلافات شورا و شهردار

 

🔹ضرورت تشکیل جلسه ستاد بحران برای اختلافات شورا و شهردار
🔸دو سال از روی کارآمدن شورای اسلامی شهر میگذرد و همچنان شهری در حسرت یک صدا شدن هفت نفر به امید دیدن پیشرفت و ترقی مانده اند
و چه انتظار تلخی است انتظار یک صدا شدن شورا به امید شروع شور در جهت آبادانی.
تابحال چهار بار شهردار سقز از سوی شورای اسلامی شهر مورد طرح سوال قرار گرفته و هر بار بنا به دلایلی طرح سوالات خنثی شده و طی اخبار رسیده به این رسانه قرار است که برای بار پنجم برای شهردار سقز طرح سوال شود، اگر بنا بر ادامه این وضع است چه بسا لازم است جهت تنویر افکار عمومی مدیریت بحران تشکیل شود چه بسا که عدم یک رنگی و تصمیمات جناحی و شتاب زده من الجمله استیضاح های بی هدف انرژی کار را از شهرداری گرفته و شور و نشاط گذشته را از سقز زدوده است
این مهم میتواند تاثیر منفی بر افکار عمومی و جامعه داشته باشد و مردم را از رای دادن به امید آبادانی پشیمان کند چرا که هیچ نتیجه مطلوبی از انتخابهایشان دریافت نکرده اند.
بیشتر انتقادها به اعضای شورای شهر وارد است زیرا راههای دست یابی به برنامه ها و اهداف را بر شهردار و مجموعه اش بسته و مانع از ادامه
مسیر وی شده اند.
به عنوان مثال میتوان به اختیارات شهردار اشاره نمود که در حد خرید ٥ کیلو شیرینی یعنی ۱۰۰ هزار تومان است تغییر این اختیارات از ۱۰۰ میلیون تومان قبل از عید به رقم صدهزار تومانی در بعد از عید، این حرکت از سوی شورا جای بسی تامل است زیرا در مرکز استان این رقم یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، در شهر بانه دویست و چهل میلیون و در بوکان ۲۰۰ میلیون اختیار کامل و ۸۳۰ میلیون برای ترک تشریفات می باشد.
نمایندگان مردم در پارلمان محلی(شورا) باید بسیار آگاهتر و سنجیده تر عمل کنند وبی توجهی به رای و احساسات مردم در شان و منزلت شورای شهر نیست.
در این برهه زمانی نیاز است که بزرگان و معتمدین شهر مدیریت بحران تشکیل دهند تا بیش از این شهر دچار افسردگی نشود و گرد بی مدیریتی بر آن ننشیند. تشکیل مناظره ای با حضور کل اعضای شورای شهر، شهردار و شخص اول شهر (فرماندار و حتی نماینده مردم در مجلس و معتمدین شهر جهت حل مسائل و مشکلات پیش آمده الزامی بوده و هرکسی در جایگاه خود میتواند از عملکرد خویش دفاع کند و مهمتر از همه وجود اصحاب رسانه جهت شفاف سازی میتواند نقطه عطفی جهت تنویر افکار عمومی باشد.
روی سخنمان با تمام اعضای شورای شهر است، آیا عملکردی قابل قبول در کارنامه خود دارند؟ آیا توانسته اند پاسخگوی نیازها و مطالبات شهر و مردم شهر باشند؟ آیا تابحال به صورت جدی و منطقی و به دور غرض ورزی توانسته اند در محفلی دوستانه مشکلات و معضلات شهر را مورد بررسی قرار دهند؟
به گفته چند تن از اعضای شورا مشکل اصلی وجود شهردار بر کرسی مدیریت شهریست حتی بدون ارائه دلایل منطقی (تنها به کلی گویی اکتفا شده)و این سوال مطرح است که اگر شهردار توان کار کردن ندارد چرا بدون شناخت انتخاب کرده اید؟ ایا انتخاب بعدی تان همین گونه خواهد بود؟ چه تضمینی برای انتخابی بهتر دارید؟
مگر چقد زمان برای آزمون و خطایی دیگر دارید؟؟ یا چرا اعضای شورا باهم به توافق نمیرسید که مشکلات را سریعا رفع نمایند چرا اعضای شورا ،شورایی نمیکنند مگر جایگاه فعلی که در آن قرار دارند فضای رقابت و لجبازی و نادیده گرفتن آرای مردم ااست؟؟
در متنی که از شهردار در پیج شخصی اش خواندیم دلیل مخالف شورا با شهردار عدم تقبل معاونتهای شهردار طبق امیال اعضای شوراست !!
تا کی این روند میخواهد پیش برود و دومین شهر استان کوردستان قربانی این دو دستگیها باشد؟
اینجاست که نیاز به تشکل ستادوبحران برای حل مسائل هست و بزرگان شهر باید فکری به حال اوضاع موجود کنند زیرا این داستان میتواند دنباله دار باشد و لطمات احتمالی بیشتری به این شهر تاریخی و مردمش وارد شود زیرا پیامدهای این بحران فکر و عدم تعامل میتواند به مراتب مخربتر از سیل و زلزله باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.