منطقه غرب کشور ایران عزیز علیرغم جاذبه‌های گردشگری فراوان تاکنون سهم قابل توجهی از اقتصاد گردشگری کسب نکرده که این موضوع می‌تواند علل و عوامل متعددی داشته باشد، از جمله توجه گسیخته و گسسته شبکه های اجتماعی. این شبکه‌ها امروزه بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده و می‌رود که با اتکا به ظرفیت بی پایان مردم همچنان بدون رقیب یکه تاز میدان اطلاع رسانی باشد.

تولید محتواهای مردمی چنانچه آمیخته با معرفی جاذبه‌های گردشگری باشد به صورت گسترده‌ای می‌تواند در جذب گردشگر موفق عمل نماید و به محرک موثری تبدیل شود برای ایجاد انگیزه  جهت سفر به غرب کشور.

امروزه هر گوشی موبایلی به رسانه‌ای می‌ماند که در کوتاهترین بازه زمانی پیامی را به سراسر جهان مخابره می‌نماید و بر اهالی غرب کشور است که این فرصت ذیقیمت را غنیمت شمرده و در جهت معرفی داشته‌های گردشگری از آن بهره ببرند. گردشگری یک صنعت مردمی و اجتماع محور است و قوام و موفقیت آن به حمایت مردم نیاز دارد. انتشار یک تصویر، نوشته، کلیپ و … از ظرفیت‌های بیکران غرب کشور به سرعت بین علاقه‌مندان توزیع شده و به خوبی می تواند نگاه هموطنانمان را به سمت منطقه جذب نماید.

دایره طلایی غرب کشور شامل پنج استان کرمانشاه، کردستان، لرستان، ایلام و همدان می توانند به سبب ویژگی‌های منحصر بفردشان بخوبی جوابگوی گردشگران داخلی و خارجی باشند. بسیار مشاهده شده است که همواره مردم  در سختی‌ها و گرفتاری‌ها کمک حال یکدیگر بوده و به یاری همدیگر شتافته اند‌‌. امروز و در این اوضاع و احوال اقتصادی هم برماست که هدفمند و هدف دار برای تقویت اقتصاد و اشتغال جوانانمان تلاش نماییم و از هیچ فرصتی به خصوص در عرصه معرفی داشته هایمان مبتنی بر فناوری روز فروگذار نباشیم.

همه در تولید ثروت غرب کشور می‌توانند نقش آفرینی کنند و راه  موثر آن استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی است. در این میان نقش و حمایت اینفلوئنسرها هم قابل توجه است که در صورت تمرکزو انسجام بخشی  بسیار تاثیر گذار خواهد بود. هر چند صدای ما را کمتر دولت مردان می شنوند ولیکن اگر می توانستند اندکی انگیزه برای معرفی جاذبه های گردشگری در فضای مجازی ایجاد نمایند به خوبی آشکار می شد که غرب کشور بدون نیاز به چاه نفت، پالایشگاه و پتروشیمی و سایر صنایع سنگین می تواند اقتصاد و اشتغال منطقه  را شرافتمندانه  بهبود داده به گونه‌ایکه  دیگر شاهد جستجوی نانی توسط اشرف مخلوقات درمیان سطل های زباله نباشیم که مشاهده این مناظر به هیچ وجه زیبنده زیبائی‌های غرب کشور نیست.