برپایی جشن نیکوکاری در بیش از ۱۷۰۰ مدرسه استان کوردستان

“شیخی زاده” مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان در نشستی که با مدیرسایت “ساکاپرس” در دفتر خود داشتند یکی از بخش های موثر در تامین منابع مالی این ارگان  را مشارکتهای مردمی عنوان کرد و گفت: در این بخش مردم بصورت مستقیم در کمیته امداد نقش آفرینی نموده و ما را در جهت رفع نیازهای نیازمندان یاری می‌رسانند.

این مسئول “مشارکتهای مردمی” را به سه بخش

۱. صندوق های جمع آوری صدقات

۲.وجوهات امانی و شرعی

۳. کمک های مبتنی بر نیاز نیازمندان

تقسیم نمودند و اظهار داشتند: این بخش ها در طول سال تحقق پیدا میکنند.

شیخی زاده در ادامه گفت: صدقات جمع آوری شده در هر شهرستانی صرف رفع نیازهای نیازمندان همان شهرستان (از جمله تهیه مسکن، جهیزیه، هزینه تحصیلی و درمانی، تربیتی و فرهنگی و… ) خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان اعلام کرد: صندوق های جمع آوری صدقات در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ بوده و هر سایز به ترتیب در منازل مسکونی، اماکن دولتی و معابر عمومی به تعداد بیش از ۸هزار عدد در سطح استان توزیع شده که طی ۱۱ ماه گذشته مبلغ ۱میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از محل صندوق های مذکور جمع آوری شده است.

وی مشارکت مردمی را در بخش وجوهات امانی و شرعی ۲۷ میلیارد تومان و در بخش کمک های مبتنی بر نیاز نیازمندان ۱۶ میلیارد تومان طی ۱۱ ماه امسال (تا پایان بهمن ماه) عنوان  کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان در ادامه با اعلام برپایی جشن نیکوکاری در راستای تکمیل برنامه مشارکت های مردمی طی روزهای ۱۶ تا  ۱۸اسفندماه در سطح استان همزمان با سراسر کشور طبق روال هر سال گفت: این برنامه نمادین جهت ترویج سنت های حسنه در بین نوجوانان و جوانان استان روز ۱۶ اسفند در بیش از ۱۷۰۰ مدرسه استان با حضور دانش اموزان و فرهنگیان برپا خواهد شد.

وی افزود: در ادامه این مراسم روز ۱۷ اسفند در پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی در سطح شهرستان ها و در نهایت روز جمعه ۱۸ اسفند ماه در مصلی های نماز جمعه جهت کمک به نیازمندان بصورت نقد ودریافت کالا برپا خواهد شد.

شیخی زاده در پایان به ویژه برنامه پیش بینی شده ای باعنوان ” جشن آرزوها” جهت تحقق آرزوهای کودکان یتیم استان در تاریخ ۱۹ اسفند اشاره کرد و گفت:  امیدواریم با کمک و حمایت خیرین آرزوی یکایک کودکان یتیم و بی بضاعت استان برآورده شده و با دلی شاد به استقبال سال نو بروند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.