‍ ‍ ‍ ‍ 🔹معرفي شهرداري سقز به عنوان سرآمد شهرداري هاي كشور در كاهش زمان صدور پروانه ساختماني

‍ ‍ ‍ ‍ 🔹معرفي شهرداري سقز به عنوان سرآمد شهرداري هاي كشور در كاهش زمان صدور پروانه ساختماني توسط معاون وزير راه و شهرسازي

🔹معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکل تاخیر در زمان صدور پروانه ساختمانی در کشور،  شهرداری سقز را در کاهش صدور زمان پروانه ساختمانی پیش قراول و سرآمد در کشور عنوان کرده و از شهردار این شهر به نیکی یاد کرده است.

 محمد آیینی مدت زمان صدور پروانه ساختمانی در تهران را ۷ ماه و در شهرهای دیگر کشور ۵ ماه اعلام کرده و گفته است: همین اتلاف وقت در زمان صدور پروانه ساختمانی باعث کندی روند ساخت و ساز و عقب ماندگی عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن در کشور است. 

  به گفته این مقام وزارت راه و شهرسازی، کاهش سود زمان پروانه ساختمان یکی از محورهای مهم افزایش سرعت ساخت نهضت ملی مسکن است که بر اساس پایش و رصدیابی در شهر سقز زمان صدور پروانه ساخت به ۲ هفته و در همدان و سنندج به یک ماه کاهش یافته است.

🔹 در این رابطه شهردار سقز در گفت‌وگو با خبرنگاران کاهش روند پروانه ساختمانی را مهم برشمرد و اذعان داشت: با تدابیر و برنامه ریزی های لازم در کمتر از ۱۰ روز، پروانه ساخت ۱۲٠٠ واحد طرح جهش ملی مسکن که از سیاست های دولت نیز هست، در شهرداری صادر شد.  

ارسطو گویلی افزود: ۳۵۰ پروانه ساختمانی نیز در دو ماهه آخر سال ۱۴۰۰ صادر که به نسبت جمعیت یک رکورد در سطح کشور محسوب شده، نتیجه تلاش و زحمات مجموعه شهرداری به ویژه همکاران حوزه شهرسازی بوده است. 

فارغ از بحث استعلام ادارات و روند اداری در نظام مهندسی،  صدور جواز در شهراری سقز ۱۰ روزه صادر می گردد. 

وی خاطر نشان ساخت:  تفاهم نامه ای هم با ستاد بازآفرینی شهری با محوریت اداره کل راه و شهرسازی استان منعقد که بزودی شورای محترم اسلامی شهر نیز انشالله آن را تصویب خواهد کرد، هزینه صدور جواز در بافت فرسوده شهری که حدود ۶۰ درصد سطح شهر را شامل می شود،  به صورت رایگان خواهد بود. 

🔹ارسطو گویلی همچنین توسعه متوازن شهری را از برنامه‌های شهرداری سقز عنوان کرد و گفت: این چشم‌انداز با همکاری کلیه شهروندان ارجمند، هم اندیشی با نخبگان، متخصصان،  ایده پردازان و کارشناسان شهری محقق خواهد شد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.