۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض جهت خرید مسکن به مدد جویان کمیته امداد

333۱۵۰تا ۲۰۰میلیون کمک مالی بلاعوض به مددجویان کمیته امداد امام خمینی جهت تامین مسکن و اولویت با خانواده بی سرپرست ، از کارافتادگی سرپرست،ویا بیماری حاد یا خاص اختصاص می یابد.مدیر کمیته امداد افزود:این شرایط شامل افرادی میشود که فاقد هرگونه زمین یا مسکن باشندو همچنین جهت خودکفایی مددجویان وام اشتغال تا سقف ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال اعطای تسهیلات صورت میگیرد.
محمودی گفت:برای مددجویانی که تعداد خانواده آنها از ۳نفر بیشتر باشد با توجه به محدود بودن کمک ها و اعتبارات دولتی از خیرین و معتمدین و سایر ارگانهایی که توانایی مالی دارند درخواست داریم تا در این امر خیر کمیته امداد را یاری رسانند.
وی افزود: قبلاً از مسکن مهر،جاقل،کوهدشت و ولایت مواردی خریداری شده وبا یاری خیرین و اعتبارات دولتی و از کانال زکات بیش از ۱۰واحد خریداری شده و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.
محمودی بیان کرد:در حال حاضر  ۵۴۰خانوار از مدد جویان کمیته در منازل استیجاری زندگی می کنند و جهت ساماندهی این مددجویان نیازمند کمک خیرین می باشیم.و تا پایان سال ۹۴ امیدواریم ۲۰ال ۳۰خانوار دیگر صاحب مسکن و سرپناه شوند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سقز تشریح کرد: در طول شش سال خدمت اینجانب ۲۶۳واحد مسکونی در شهر سقز و در روستاها ۳۳۱واحد مقاوم سازی شده است.در سال جاری تا سقف۰۰۰/۰۰۰/۱۰۰ریال وام مقاوم سازی و تا سقف۰۰۰/۰۰۰/۳۰ریال بلاعوض کمک شده است و همچنین ۳۱۴۲ مورد اشتغالزایی (۰۰۰/۰۰۰/۵اشتغال زایی خانگی (ملیله دوزی-قالیبافی-خیاطی)و وام خود اشتغالزایی تا سقف۰۰۰/۰۰۰/ ۳۵۰ریال پرداخت شده است و بازپرداخت ۳الی۷ساله قسط بندی شده که از این آمار ۳۰درصد رامشاغل خانگی به خود اختصاص میدهد.
وی خاطر نشان کرد: هر شغلی که مجاب به دریافت پروانه کسب باشد برای مددجویان میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.در پوشش تسهیلات هدف اصلی آموزش های لازم خانواده ها در ایجاد اشتغال پایدار میباشد.هرساله به تناسب بعد از کارشناسی های لازم خانواده هایی که در قالب خانواده های توانمند و خودکفا  شده از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شده و بعنوان خانواده های موفق یاد می شوند.
محمودی در رابطه با بحث بیمه تامین اجتماعی مددجویان افزود : بحث  بیمه درمان زنان سرپرست خانواده(کمتر از ۵۰سال سن باشند) و افرادی که طرح های اشتغال زایی اجرا میکنند قاعدتاً برای آنها بیمه تامین اجتماعی اختصاص یافته  و در مجموع ۷۵۳مورد هزینه بیمه تامین اجتماعی پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: برای خانواده های کمیته امداد و بین ۵تا۷سال پرداخت میشود تا به سن بازنشستگی برسند ولازم به توضیح می باشد طرح بیمه کمیته امدا طرحی موفق بوده و انشاا…با ادامه این روند کلیه خانواده های تحت پوشش از بیمه بازنشستگی بهرمند میشوند.
محمودی با تشکر از اصحاب رسانه در جهت پوشش اخبار این نهاد کمال تشکر را داشته  وگفت رسانه های سطح شهر به رسالت خود جامه عمل پوشانده اند.
وی گفت در سطح شهر ۱۱هزار صندوق صدقات موجود است که در ماه ۲۸تا ۳۲میلیون درآمد دارند و سعی بر این است که صندوق های کوچک تر بیشتر تقسیم گردد و کل هزینه رابط ها از اعتبارات پرسنلی پرداخت و از درآمد صندوق برداشت نمی شود.
محمودی افزود :  با توجه به درآمد صندوق های صدقات  صرف مسکن، تعمیرات مسکن، درمان خانواده های تحت پوشش، جهیزیه، امورات فرهنگی دانش آمورزی و دانشجویی، وام اشتغال زایی تجمیع میشود و خیریه وکمک  شهروندان در جریان می باشد ومی توان گفت درطول سال تا ۳۵۰ میلیون تومان درآمد صندوق صدقات می باشد.
محمودی گفت :در سال جاری از محل جمع آوری خیرات صندوق صدقات تا بحال   ۴ واحد مسکن برای ۴خانواده از محل درآمدهای کمک مردمی ساخت شده است و تاکید کرد درآمد همه صندوق صدقات در سقز تخصیص درآمد میشودو در سرفصل هایی به خانواده های تحت پوشش اختصاص میابد.
اگر موسسات خیریه با نظارت معتمدین بازار کمیته امداد طبق یک تعامل افرادتحت پوشش را به این مدیریت معرفی نمایند تا کمک ها تخصصی تر تقسیم گردد.سقز با ۳۰۰روستا۷۱۰۵خانواده ۱۶هزارهم اکنون درآمد مشارکت مردمی در سال۹۳-۹۴ رتبه اول استان را به خود اختصاص داده  است و افتخاری است برای شهروندان شهرستان سقز و سعی بر این است که کمیته امداد نظارت مردم بر آن بیشتر باشد در جهت بازگو نمودن انتقادات و پیشنهادات مستقیماً میتوانند درکلیه ایام هفته به مسئول دفتراطلاع بدهند.
تلاش بر این است با توجه به ارباب رجوع زیاد به کمیته امداد درصد رضایتمندی واقعی مراجعه کنندگان را بالاتر ببریم و با جرات میتوان گفت از ۱۰۰نفر مراجعه کننده  ۹۸نفر جواب می گیرند.
خیرین محترم میتوانید کمک های مالی خود را به شماره حساب های ذیل واریز نمایید:
شماره حساب زکات بانک صادرات: ۰۱۰۴۲۸۴۱۹۰۰۸
شماره حساب مشارکت مردمی بانک صادرات: ۰۱۰۴۲۸۱۴۴۰۰۰۸

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.