اولین نشست شورای اسلامی شهر با رسانه ها و فعالان مدنی پس از یک سال

در جلسه مذکور چند رسانه، تعدادی از فعالان مدنی و چند نفر از انجمن معتمدان شهر با اعضای شورا به بحث پرداختند.
🔹در این جلسه مباحثی چون عدم همسویی و تعامل شوراها، پایین آمدن سطح اختیارات شهردار، تقلیل بودجه شهرداری از ۳۰۰ میلیون به ۲۲٠ میلیون، عملکرد غیر قابل قبول اعضای شورا، عدم معرفی و اجرای پروژه های جدید در شهر،عدم جذب سرمایه گذار و خواب پروژه های سرمایه گذاری و معلق ماندن این پروژه ها،عدم رسیدگی به فضاهای تفریحی و پارکها و فضاهای سبز، استخدامهای غیر قانونی و معرفی افراد از سوی شورا، عدم فعالیت در حوزه بانوان و…. مورد بحث و پرسش قرار گرفت.
جلسه شورا با فعالین در حوزه های مختلف گاها با تنش روبرو بوده و حتی اعضای شورا با گلایه از همدیگر در این نشست چالشهایی به دنبال داشت.
در بیشتر مباحث اعضای شورا نتوانستند جوابهایی قابل قبول ارائه دهند و با به حاشیه کشیدن مباحث به مبحث بعدی می پرداختند.
هر کدام از اعضای شورای شهر سقز در حوزه کمیسون مربوطه که در آن فعالیت دارند توضیحاتی در مورد مسائل مطرح شده ارائه دادند و از پروژه ها و برنامه هایی)نظیر بلوار ۴۵متری،مشخص نمودن وضعیت زمینهای تعاونی،تاسیس یک ایستگاه آتش نشانی دیگر،کار در ورودی های شهر،فضای سبز و…) که در آینده قرار است بر روی آنها کار شود توضیح دادند.

این رسانه انتظار دارد شورای اسلامی شهر در راستای توسعه شهری در بین خود سطح تعاملات را بالا ببرند و از سلیقه ای عمل کردن و مخالفت با پروژه ها و برنامه هایی که شهر را از کما درآورد بپرهیزند و همچنین به شهردار اجازه کارکردن بدهند.
شهردار سقز نیز نظارت بیشتری بر امورات شهر و حتی پرسنل شهرداری داشته باشد و با بی برنامگی ها و کم کاری نیروهای این نهاد با جدیت برخورد نماید


 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.