جلسه بدون خروجی شورای شهر با خبرنگاران

به گزارش ساکاپرس:ظهر روز گذشته شورای اسلامی شهر نشستی مطبوعاتی با دعوت قبلی برگزار کردند که پایانی ناخوشایند داشت.این نشست برای اولین بار با ریاست رضا اسعدی رئیس شورای شهر برگزار گردید .ابتدا اسعدی به بیان یکسری اهداف خود و اعضای شورا که گویا جدیدا به تجمیع رسیده اند پرداخت و سپس از برنامه های خود که در یکسال ریاست پیشرو دارد سخن گفت.
🔸رضا اسعدی در ادامه گفت:
از لطف و عزت مردم است که ما در این جایگاه به عنوان نمایندگان مردم حضور داریم و جای تاسف است که با گذشت ۲ سال از زمان کاری این شورا عملکردی قابل توجه نداریم و باید این کم کاری را با حفظ و برآورده کردن مطالبات مردم جبران کنیم.
🔹در ابتدای خواسته ها و پرسشگری اصحاب رسانه یکی از خبرنگارن با ابراز نگرانی از مطرح شدن یک سری مسائل در فضای مجازی ازسوی یکی از یاران رییس شورا این جلسه از اول با تنش و تندگویی آغاز گردید که با همکارای اصحاب رسانه و سایر اعضای شورا به آرامش دعوت شدند.
🔸حقوق معوق کارگران و پرسنل شهرداری،عزل و انتخاب شهردار ، مطرح نمودن سردار دوغی عضو مستعفای شورا جهت شهرداری،توقف پروژه های شهرداری، ساماندهی دستفروشان، لکه گیری معابر، جانمایی اشتباه المانها و عدم نگهداری، عدم تکریم ارباب رجوع در شهرداری به خاطر حضور اعضای شورا در زمان ملاقات عموم،بروکراسیهای اداری،عدم اجرای پروژه های حاشیه چم سقز، ایجاد پارک بانوان و وضعیت بدهیهای شهرداری به بانک شهر به صورت تیتر وار از سری موضوعاتی بود که توسط خبرنگاران مطرح شد.
🔹اصحاب رسانه و جامعه امیدوار بودند که اعضای شورا با روحیه ای شورایی به حل مشکلات بپردازند و پاسخگوی رای اعتماد آنان باشند اما ظاهرا داستان دوقطبی بودن شورای شهر به قوت خود باقی است و در چند حرکت غیر منتظره از سوی اعضای شورا تنشهایی در این مجلس پیش آمده و این نشست خبری را به حاشیه کشاند.
🔸نمایندگان مردم در پارلمان محلی به عنوان معتمدان جامعه وظیفه ای جز خدمت بی منت ندارند و باید خدمت گذاران راستین و امانت دار رای اعتماد مردم این شهر باشند.
🔹نکته قابل توجهی که لازم است به آن اشاره شود تحت فشار قرار دادن شغل اول یا دوم خبرنگاران به خاطر نوشته هایشان توسط مسئولین می باشد که تابحال چندین مورد مشاهده شده است نه تنها شورا و شهرداری بلکه احدی به نام مسئول حق ندارد خبرنگاری را به خاطر درج مطالب و یا نوشته هایشان در زمینه ای دیگر مانند شغل آنان تحت فشار قرار دهند چون با این کار هم به شعور جامعه و هم به شخصیت خود توهین میکنند این نکته پیش مسئولان باید بسیار حائز اهمیت باشد و ذهن و فکر خود را از این مسئله خالی کنند چون ((کلوخ انداز را پاداش سنگ است)).
🔸در این جامعه هر کسی در جایگاه خود اگر مسئولیتی بر عهده دارد باید خادم مردم باشد و جهت داشتن شهری سالم و عاری از هرگونه فساد باید افکار عمومی را با روشنگری و عملکرد صحیح آگاه سازد .
🔹این جلسه پرتنش و حاشیه دار با سخنانی از سوی سایر اعضای شورا در خصوص دفاع از اعمال خویش ،عملکرد شورا و اهداف آتی خود به پایان رسید اما خروجی مد نظر اصحاب رسانه را به همراه نداشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.