جوابیه امیر زارع زاده نایب رییس شورای اسلامی شهر سقز در خصوص مطلب منتشر شده در کانال ساکاپرس

با اهدا سلام و تحیت به محضر مبارک مردم شریف شهر سقز و کاربران محترم فضای رسانه ای
در خصوص مطلب منتشر شده بر خود واجب دانستم چند نکته ای را جهت تنویر افکار عمومی عارض شوم .
در ابتدا درخواست بنده از تمام رسانه های سطح شهر صداقت و نشر اخبار صحیح است چون این مهم می تواند بسیار حائز اهمیت برای افکار عمومی باشد .
طرح سئوال و پرسش از شهردار حق قانونی هر عضو شورای می باشد و ما با توجه به اینکه توسط مردم برای خدمتگزاری انتخاب گشته ایم خود را در برابر مردم فهیم شهر سقز مسئول میدانیم و هرگونه کم کاری ،اجحاف در حق مردم ، ایستایی در کارها و خدمات عمرانی،کوتاهی به خواست مردم برایمان غیر قابل تحمل است و نمی توانیم خود را بخواب بزنیم و همه چیز را گل و بلبل توصیف کنیم و از این رو هر ازچند گاهی از ابزار قانونی خود استفاده کرده و خواهیم کرد.
در خصوص درج موافقان امروز ،مخالفان دیروز طبق کدام سند مدعی میشوید که طرح سئوال و استیضاحی صورت گرفته وعکس تعدادی از اعضای شورا را که در مطلب درج فرموده اید موافق بوده اند ، بنده به صراحت عرض میکنم منتقد وضع موجود بوده ام.
روز یکشنبه گذشته طبق روال جلسات رسمی شورا ،در صحن شورا جلسه ای برگزار گردید و در این جلسه در خصوص مسائل پیش رو ،تحلیل وضع موجود و تعیین شهردار آینده صحبت های به میان آمد.
به پیشنهاد مسئولین برای اینکه در پروسه سرپرستی و رکود کاری قرار نگیریم
پیشنهاد شد گزینه جایگزین بررسی شود و در صورت برکناری شهردار با روش‌های قانونی تسریع در انتخاب شهردار جدید باشد و برکسی پوشیده نیست که ۶ نفر از اعضای شورای شهر بر شهردار شدن شخصی اتفاق نظر داشتند که پس از بحث و بررسی و به پیشنهاد اعضا قبل از هر اقدامی در خصوص اتفاقات بوجود آمده و شخص شهردار آقای دکتر بابامیری بحث و بررسی انجام پذیرفت که نهایتاً ۴ نفر از اعضا رای به ماندگاری ایشان دادند که شخصاً جزو منتقدین بوده و تا حصول نتیجه معطوف که همانا خدمت شایسته و بی منت به مردمان نجیب شهرم و رضایت عمومی است ادامه خواهم داد.
موکلین بنده حق دارند بدانند که هرگونه طرح سوال از شهردار برای صیانت از حقوق شهروندان است و خدا را شاهد میگیرم هیچ گونه نظر و نفع شخصی در این تصمیمات دخیل نبوده و نخواهد بود و تنها و تنها رضای خداوند و خدمت بیشتر به مردم شهرم مد نظر بوده است.
این گونه پرسش گری ها از شهردار سند و برگه ای برای آینده و آن زمان است که از ما در خصوص کم کاری ها و عقب ماندگی های پیش روی با توجه به شرایط موجود سوالاتی خواهد شد.
به مردم شهرم اطمینان می دهم همانند فرزند تک به تک خانواده های سقزی برای خدمت به آنان سر از پا نمی شناسم .
هر عضو شورا مخیر است در خصوص مسایل پیش رو در مدیریت شهری رای بدهد و این رای کاملاً مستقل برای خودشان و مسئول در برابر مردم و پروردگار خواهند بود و امیدوارم تصمیم هایی که رضایت عمومی را در پی خواهد داشت اتخاذ شود .
اگر اختلافی بین شورا و شهردار وجود دارد فقط و فقط کاری است و در نظر گرفتن مصالح مردم و دیگر هیچ .
ما از شهردار تنها و تنها خدمت به مردم و اجرای مصوبات را خواسته ایم که ایشان موظف به اجرای آنها هستند و هرگونه تعلل ،اعمال سلیقه شخصی ، نادیده گرفتن آبادانی شهر و هر آنچه در راستای توسعه شهر و آسایش مردم نباشد مورد قبول نیست.
گاهاً اختلافات شورا و شهردار واقعاً به قدری نیست که در فضای رسانه ای و مجازی از آن یاد می شود و ما بابت کارهای شایسته انجام شده در شهرداری بارها شهردار را حمایت و تمجید کرده ایم .
در خصوص تهاتر بدهی های دستگاههای دولتی به شهرداری که استفاده از قانون موجود و اقدامی شایسته بود کاملاً حامی بودیم و همکاران در اکثر پیگیری ها و مراجعات به تهران و سنندج همراه ایشان بودند و به گواه خودشان بنده در اکثر مراحل همراه و پشتیبانشان بوده ام و خالی از لطف نیست که اعلام شود فکر اولیه این موضوع در جلسه رسمی استاندار محترم استان کردستان در فرمانداری ویژه سقز توسط بنده و همفکری با رییس شورا مطرح شد که تصورم ۵ تا ۶ میلیارد بود که با پیگیری های شهردار ،اعضای شورا ،نماینده محترم مجلس و فرماندار محترم و کارکنان شریف شهرداری ۷۷ میلیارد ثبت گردید که انشاالله بزودی دستورالعمل آن ابلاغ و بدهی بانک شهر تسویه خواهد شد.
در ایامی که اختلافی با شهردار داشته ایم به هیچ صورت چوب لای چرخ نبوده ایم و حتی یک نامه شهرداری را بدون جواب نگذاشته ایم و اختیارات معاملات شهردار تا همین امروز هم ۱۰۰ میلیون تومان است نه ۱۰۰ هزار تومان .
مگر میشود ما عامل توسعه نیافتگی و عقب ماندگی شهرمان باشیم ، مگر ما در این شهر متولد نشده و در همین شهر مدفون نخواهیم شد، مگر فرزندان ما در این شهر نیستند و فردا ما را مواخذه نخواهند کرد ؟؟؟

از عموم مردم (شهروندان آگاه )جامعه مدنی و فرهنگی و فعالان سیاسی و هرآنکس که دلسوز و دل در گرو این شهر دارد ، در این برهه ی زمانی پیشتر و بیشتر از هر زمان نیاز به همکاری و همدلی احساس می شود ، تقاضا میشود یاریگر شورای شهر و شهرداری باشند.
از رسانه های عزیز و پر تلاش و دلسوز خواهشمندم خواسته های بحق مردم را به ما انعکاس داده و در انجام امور و تصمیمات شورا یاریگر باشند و با اطمینان نهایت تلاش و دلسوزی و پشتکار را جهت نیل به هدف تعالی و پیشرفت شهر بکار خواهیم بست .
بر کسی پوشیده نیست که شهرداری همچون سابق کمک های دولتی را دریافت نمی کند و درآمد پایدار آنچنانی نیز ندارد و امروزه هم و غم ما برآن شده پرداخت حقوق پرسنل شریف شهرداری که حداقل کاریست که می توانیم در برابر تلاش و همت آنان انجام دهیم محقق شود.
البته تمام اینها هم نمی تواند دلیلی برای کم کاری و تعلل باشد.
در ایام پیش رو طرح های خوبی را جهت اجرا در سطح شهر و در راستای رفاه اجتماعی ، پیشرفت و آبادانی کهن شهرمان سقز خواهیم داشت و انشاالله حرکتی تحت عنوان نهضت خدمت بیش از پیش به مردم از شورا شروع شده و شهرداری اجرا کننده خواهد بود .
در پایان ضمن عرض ارادت به بزرگ مردان و شیر زنان سقزی از خداوند برایتان بهترینها را خواستارم.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

امیر زارع زاده
خادم مردم در شورای اسلامی شهر سقز

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.