دوچرخه سوار سقزی به اردوی تیم ملی فراخوانده شد

 

سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز گفت: مائده رضوی بانوی دوچرخه سوار سقزی به اردوی تیم ملی فراخوانده شد.

به گزارش ساکاپرس، فرزاد خاکی در جمع خبرنگاران افزود: این ورزشکار کردستانی همراه ۲۴ دوچرخه سوار منتخب استان های سراسر کشور در بخش کراس کانتری در اردوی تیم ملی دختران در رده سنی جوانان حضور می یابد.

وی اضافه کرد: با انتصاب ‘پریموث استرانکار’ مربی جدید اهل اسلوونی به عنوان مربی تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان، کادر فنی، نفرات برتر را بر اساس نتایج کسب شده برای حضور قدرتمند تیم ملی کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ انتخاب کرده است.

او با عنوان اینکه مسابقات رشته دوچرخه سواری در ۵ ماده جاده، پیست،کوهستان ،بی ام ایکس و تریال برگزار می شود بیان کرد: دوچرخه سواران در مسابقات دوچرخه کوهستان کراس کانتری مسیرهای پر فراز و نشیب شامل سراشیبی های فنی، جاده های جنگلی، مسیرهای صخره ای و موانع مختلف را بین ۵ تا ۹ کیلومتر طی خواهند کرد.

او ادامه داد: این مسابقات بسته به رده سنی بین یک ساعت و ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و از رشته هایی است که در المپیک نیز از جایگاه خاصی برخوردار است.
خاکی یادآور شد: شهرستان سقز دارای ۱۴ هزار ورزشکار سازماندهی شده است که در ۴۰ هیات مشغول فعالیت هستند که ۱۲۰ نفر از آنها شامل ۹۰ مرد و ۳۰ بانو به صورت حرفه ای در رشته دوچرخه سواری فعالیت می کنند.

محمد باهنر رئیس هیات دوچرخه سواری سقز نیز حضور بانوی دوچرخه سوار این شهرستان را در اردوی تیم ملی کشور باعث افتخار دانست و بیان کرد: این ورزشکار ۲۰ دی همراه دعوت شدگان دیگر باید خود را به فرهاد عصفوری سرپرست اردو معرفی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.