ضرورت توجه به تغییر مدیریت در برخی هیئت های ورزشی سقز

(با نگاهی به گزارش خبری چند ماه اخیر)

🔸اختصاصی سقزاسپورت: پرورش نیروی انسانی، استفاده از تخصص و توانمندی افراد مختلف، تغییر و تحول هدفمند و معطوف به توسعه و پویایی و…از ویژگی هاییست که کارشناسان برای توانمند سازی و کارآمدی نهاد ها و مجموعه های مختلف علی الخصوص هیئت های ورزشی بر توجه به آن تاکید می نمایند.

🔸شهرستان ویژه سقز دارای نیروهای جوان تحصیلکرده، توانمند، با دانش و کارآمد در رشته های مختلف ورزشی می باشد که استفاده از توان و تخصص آنان، قطعا در پیشرفت و توسعه هر رشته ورزشی تاثیر گذار است.

🔸در برخی از هیئت های ورزشی سقز با توجه به ماندگاری بیش از حد و سیستم مدیریتی کهنه و غیر قابل انعطاف آن شاهد هیچ گونه فعالیت و پیشرفتی نیستیم

🔺روسای هیئت های زیر را در نظر بگیرید:

🔹رئیس هیئت والیبال
🔹رئیس هیئت بوکس
🔹رئیس هیئت کشتی
🔹رئیس هیئت فوتبال
🔹 رئیس هیئت روستایی عشایری
🔹رئیس هیئت کبدی
🔹رئیس هیئت دومیدانی
🔹رئیس هیئت کونگ فو
🔹رئیس هییت تنیس روی میز
🔹رئیس هیئت اسکیت
🔹رئیس هیئت ناشنوایان
🔹رئیس هییت باستانی
🔹رئیس هییت کاراته
🔹رئیس هیئت بدمینتون

🔺هر چنددر بعضی از این هیئت ها مانند روستایی عشایری و فوتبال و… شاهد فعالیت نسبتا خوب هستیم ولی ضمن احترام به زحمات و خدماتشان، هر یک از موارد ذکر شده بالا حداقل ۶ سال است رئیس هیئت بوده و حتی برخی بیشتر از ۲۰ سال است بر کرسی ریاست تکیه زده اند.

🔸حال باید به این مهم اشاره کرد که تا چه زمان نباید افرادی دیگر با راه و روشی جدید بر سر کار آیند و این افراد به عنوان مشاور در کنار نیروهای جدید باشند؟
🔸اگر این مدیران فعالیت پویا نداشته و در تعدادی از آن ها در سالهای گذشته شاهد رکود رشته های خود بوده اند، چرا باید همیشه بر کرسی ریاست تکیه زنند و امکان گردش افراد تحصیلکرده و جوان وجود نداشته باشد؟

🔺گفتنی است در چند ماه اخیر شاهد تغییر چند رئیس هیئت بوده ایم و به نظر می رسد روند انجام تغییرات بسیار کند است و این در حالیست که فرزاد خاکی ماههاست قول تغییر در بعضی هیئت های مهم را داده است!

🔸باید خاطرنشان ساخت با توجه به پیشرفت بسیار سریع ورزش و تبدیل شدن این مهم به یک علم و صنعت، بیش از هر زمانی به تحول و تغییر و توجه به سبک های مدیریتی جدید نیاز دارد، که امید است مورد توجه مسئولان محترم شهرستانی و استانی قرار گیرد‌.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.