مسجد قبا خانەی زلزلە زدگان شد

#ساکا_فرهنگی
🔴 مسجد قبا خانەی زلزلە زدگان شد
بە گزارش خبر نگار ساکاپرس هیات امنای مسجد قبای سنندج در یک امر خدا پسندانە با صدور اعلامیەای ، زلزلەزدگان همزبان و هم میهن خود را بە مهمانی خانەی خدا دعوت کردند. در این اعلامیە آمدە است: ” بی توجهی به زلزله‌زدگان در این شرایط سخت، نه تنها تدین ما را به زیر سوال می‌برد، بلکه خط قرمزی بر انسانیت ما خواهد کشید.” لذا از کلیەی مساجد استان های همجوار و نزدیک بە مناطق آسیب دیدە دعوت کردند تا در این راه همراه آنان بودە و دست یاری بە روی خواهران و برادران خود بگشایند. هیئت امنای #مسجد_جامع_قبا_بهاران_سنندج و جمع کثیری از خادمان این مسجد فاخر در حد توان، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام داشتە اند و این پایگاه خبری هم بر خود لازم دانست تا با اطلاع رسانی کمکی ناچیز بە روند همەگیر شدن این فرآیند کردە باشن.

متن اطلاعیه هیات امنای مسجد قبا بدین شرح است ؛
✍️یک پیشنهاد خیر خواهانه جهت #اسکان_موقت #زلزله_زدگان استان کرمانشاه

بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار.

ملت شریف و مردم متدین و انساندوست ایران، هموطنان عزیز، آزادگان، …
چنان که اطلاع داریم، موج سرمای شدیدی به زودی کل کشور و بیشترین مناطق غربی را در بر خواهد گرفت. سرمایی که طبق پیش بینی ها، دمای هوا را تا ۲۰ درجه زیر صفر پایین خواهد برد. تحمل چنین سرمایی، حتی برای کسانی که در خانه های خود و کنار بخاری ها نشسته اند، می تواند مشکل باشد، چه رسد به زلزله‌زدگانی که در کانکس ها و یا بدتر از آن در چادرها زندگی می کنند.
بی توجهی به زلزله‌زدگان در این شرایط سخت، نه تنها تدین ما را به زیر سوال می‌برد، بلکه خط قرمزی بر انسانیت ما خواهد کشید.
خوشبختانه در مملکت ما که کشور اسلامی است، به تعداد بسیار زیادی مساجد داریم که از امکانات گرمایی کافی برخوردارند.
اگر در سطح استان های کرمانشاه و کردستان بتوان از امکانات مساجد، جهت اسکان موقت زلزله زدگان ، تا سپری شدن فصل سرما، استفاده نمود، بی شک با این اقدام انسان دوستانه می توان از سرمازدگی بسیاری از هموطنان و درماندگی آنان و یا اقدام به خودکشی آنها (بر اثر شرایط سخت)، جلوگیری به عمل آورد.
لذا از تمام انسان دوستان و افراد متدین که با این طرح موافق هستند، خواهشمندیم هر چه سریعتر این پیام را در تمام گروه های مجازی پخش نموده، تا با اطلاع یافتن مسئولین مملکتی از این طرح، آنها نیز بتوانند در اسرع وقت، شرایط اسکان موقت زلزله زدگان را در مساجد این دو استان فراهم آورند.
باور کنید که نشر حداکثری این پیام در تمام گروه های مجازی که عضو هستیم، کمترین کاری است که می‌توان و باید برای همنوعان خود انجام دهیم.
لذا برای رضای خدا، هرچه سریعتر این پیام را، مرتباً و مکرراً و در دفعات زیاد تا حصول نتیجه ،در تمام گروه‌های مجازی که عضو هستید، پخش نمایید.

📝ما هیئت امنای #مسجد_جامع_قبا_بهاران_سنندج و جمع کثیری از خادمان این مسجد فاخر در حد توان، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام می داریم.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.