منتخب مردم کردستان در مجلس یازدهم: ‌مجلس دهم منافع دولت را بر منافع مردم ترجیح می‌داد‌

«قالیباف» ‌اهداف مجلس ‌را برآورده می‌کند

منتخب مردم استان کردستان در مجلس یازدهم با بیان اینکه ‌مجلس دهم منافع دولت را بر منافع مردم ترجیح می‌داد‌، گفت: حل مشکلات اقتصادی، معیشتی و مسکن مردم اولویت مجلس یازدهم است.

منتخب مردم کردستان در مجلس یازدهم: ‌مجلس دهم منافع دولت را بر منافع مردم ترجیح می‌داد‌ / «قالیباف» ‌اهداف مجلس ‌را برآورده می‌کند

بهزاد رحیمی، منتخب مردم استان کردستان در مجلس یازدهم در نخستین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود با خبرنگار تسنیم در سنندج، در پاسخ به این سؤال که اولویت‌های مجلس یازدهم چیست؟ اظهار داشت: حل مشکلات «اقتصادی، معیشتی و مسکن» مردم اولویت مجلس یازدهم است.

وی با بیان اینکه در این روزهای کرونایی شرایط بسیار حادی در کشور و استانمان ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر اوضاع اقتصادی با مشکل روبه‌رو است و باید نمایندگان مجلس یازدهم در این شرایط، بهبود وضعیت معیشتی مردم را در نظر بگیرند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه باید در مجلس یازدهم در قوانین گذشته همچون نظام مالیاتی و نظام بیمه‌ای اصلاح و بازنگیری صورت گیرد؛ تصریح کرد: باید اولویت نمایندگان حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشد چراکه افرادهای زیادی در این ایام کرونایی شغل‌های خود را از دست دادند و تأمین هزینه‌های زندگیشان با مشکل روبه‌رو شده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اوضاع اقتصادی کنونی، تورم، گرانی و افزایش قیمت‌ها، مسئله تأمین مسکن برای اقشار کم‌درآمد بسیار سخت است؛ تاکید کرد: باید نمایندگان در قوانین گذشته بازنگری و حتماً راه چاره‌ای برای این معضلات بیندیشند چراکه «کنترل تورم، بهبود وضعیت معیشتی و تسهیل تأمین مسکن» جزو نخستین مطالبات مردم است.

ناتوانی دولت در اجرای مصوبات مجلس دهم

رحیمی گفت: یقیناً در مجلس یازدهم باید نظارت بر دستگاه‌هایی اجرایی در کشور و استان کردستان بیشتر و به‌جد انجام می‌شود چراکه بنده معتقدم مجلس دهم از این امر مهم، غافل و این مطالبه مردمی را به ورطه فراموشی سپرده بودند.

 

وی با بیان اینکه مشکلی در قانون‌گذاری نداریم، اظهار کرد: هم‌اکنون بیشتر از ۵۰۰ قانون مصوب‌شده در مجلس دهم، به دولت ابلاغ شده که تاکنون دولتمردان نتوانسته آئین‌نامه اجرایی برای مصوبات تدوین کنند و جبران این غفلت‌ها، نیازمند زمان است.

 

منتخب مردم استان کردستان در مجلس یازدهم ادامه داد: یکی از وظایف مجلس «قانون‌گذاری» است اما قانون کم نداریم، عزم اجرا و نظارت مهم است چراکه اگر این وظایف به‌درستی انجام شود، یقیناً بسیاری از مشکلات کم و برطرف می‌شود.

مجلس دهم نظارتی بر عملکرد دولت و دستگاه‌های اجرایی نداشت؛ نمایندگان بیشتر وکیل دولت بودند تا وکیل ملت

وی در پاسخ به این سؤال که در دوره چهارساله مجلس دهم نقاط ضعف و قوت این مجلس از نظر شما کدام است و مجلس یازدهم باید روی کدام نقاط قوت گذشته بیشتر تمرکز کند؟ توضیح داد: «جدی نگرفتن نظارت بر عملکرد دولت و دستگاه‌های اجرایی» از مهم‌ترین نقاط ضعف مجلس دهم بود چراکه نمایندگان دوره قبل، بیشتر از حد معمول از دولت حمایت کردند، آنان بیشتر وکیل دولت بودند تا وکیل ملت، منافع دولت را بر منافع مردم ترجیح می‌دادند.

رحیمی با بیان اینکه یقیناً مجلس یازدهم برخلاف مجلس دهم عمل کرده و منافع مردم را بر منافع دولت ارجعیت داده و خط قرزمان ملت است؛ خاطرنشان کرد: از هیچ تلاشی برای حل مشکلات مردم دریغ نکرده کمااینکه نباید همزمان به موازات این کارها، از «جهش تولید» نیز غافل شویم چراکه فرامین معظم‌له چراغ راه ما و محور کلیه برنامه‌ریزی‌ها خواهد بود.

وی با ذکر اینکه تحقق «جهش تولید» منجر به بهبود وضعیت معیشتی و رفاه مردم، ایجاد اشتغال، رونق تولید و کنترل قیمت‌ها در بازار می‌شود؛ ابراز کرد: یقیناً مجلس یازدهم فرامین رهبری را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و با آسیب‌شناسی و برنامه‌ریزی روی نقاط قوت، بیشتر کار می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس یازدهم در پاسخ به سؤالی دیگر که با توجه به شاخص‌های کارآمدی، مجلس یازدهم چگونه می‌تواند تبدیل به یک مجلس کارآمد شود؟؛ خاطرنشان کرد: زمانی‌که مجلس دو وظیفه اصلی خود یعنی «نظارت و قانون‌گذاری» انجام و قوانین به در بخور تصویب و نظارت داشته باشند، کارآمدی برای همه ملموس و مشهود بوده و پس از گذشت یک‌سال آثار و برکاتش در جامعه مشخص می‌شود

۲۳۰۰ پروژه نیمه‌تمام در استان کردستان خاک می‌خورد

وی به وضعیت پروژه‌های عمرانی استان پرداخت و اذعان کرد: هم‌اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه نیمه‌تمام در استان کردستان بلاتکلیف مانده که به‌صورت میانگین ۱۵ سال از عمرشان گذشته و هنوز به نتیجه نرسیده و اگر بتوانیم در مجلس یازدهم با توجه به شرایط بودجه‌ای حاکم بر کشور، اولویت‌بندی و یک‌سری از آنان را احصا کرده، منجر به توسعه، رونق و ایجاد اشتغال می‌شود.

منتخب مردم استان کردستان در مجلس یازدهم افزود: در حوزه انتخابیه سقز و بانه «بهبود وضعیت جاده و راه‌ها»، جلوگیری از خام فروشی معادن و ایجاد صنایع تبدیلی، تکمیل کریدور شمال-جنوب و تکمیل فرودگاه سقز به‌عنوان زیرساخت توسعه بسیار مهم و جزو اولویت و مطالبات مردمی بوده و باید کارگروهی برای پیگیری و اتمام این پروژه‌ها در بازه زمانی یک‌سال مانده عمر دولت، تشکیل شود.

باید از تبریک گفتن، بازدید و کلنگ‌زنی‌های نمایشی در کردستان دست بکشیم

به گفته وی، اگر دو هزار و ۳۰۰ پروژه‌ نیمه‌تمام استان تعیین تکلیف شوند، سیمای کردستان را متحول کرده و سبب ایجاد رضایت‌مندی مردم می‌شود و باید از تبریک گفتن، بازدید و کلنگ‌زنی‌های نمایشی بیرون آمده، دست کشیده و دنبال کار عملی باشیم.

رحیمی در پاسخ به این سؤال که مشکلات حوزه انتخابیه خود را که در مجلس دهم کمتر مورد توجه قرار گرفته را در چه می‌دانید؟، توضیح داد: متأسفانه همواره مسئولان و نمایندگان مجلس دهم کلی‌گویی و به‌خاطر پُرکردن روزمه‌کاری خود، به‌دنبال تعریف پروژ‌ه‌های جدید با وجود پروژه‌های نیمه‌تمام بودند، در حالی‌که این کارها خروجی مثبتی برای مردم ندارد.

وی با ابراز اینکه راه‌اندازی بیمارستان جدید سقز از آرزو‌های دیرینه مردم این شهرستان است، مدعی شد: باید پیگیری‌های لازم برای افتتاح این بیمارستان به‌موقع انجام می‌شد چراکه شرایط بودجه‌ای در دوسال گذشته بسیار بهتر از وضعیت کنونی بود و گذاشتن کار برای لحظه ۹۰ی و اواخر عمر مجلس دهم، «کم‌کاری» مجلس را نشان می‌دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با بیان ایکه رویکرد و نگاه نمایندگان مجلس دهم به این پروژه‌ها سبب عقب‌ماندگی استان کردستان شد؛ یادآور شد: مهم نیست چه کسی کار را به اتمام برساند بلکه مهم استفاده و اینکه مردم از برکات پروژه‌ها بهره‌مند شوند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های تمامی کسانی‌که برای توسعه کردستان تلاش کرده‌اند، بیان کرد: امیدوارم نمایندگان مجلس یازدهم نیز بتوانند در راستای تداوم خدمت‌گزاری صادقانه به مردم تلاش و موفق شوند.

«قالیباف» پاک‌دست، نیروی جهادی و از مشکلات مردم و کشور شناخت کامل دارد

منتخب مردم استان کردستان در مجلس یازدهم در پاسخ به این سؤال که آیا انتخاب «قالیباف» به‌عنوان رئیس مجلس، در موفقیت مجلس تأثیرگذار است، اظهار کرد: این انتخاب تصمیم جمعی بود چراکه نمایندگان مجلس به این باور و قناعت رسیده بودند که «قالیباف» می‌تواند اهداف مجلس یازدهم را برآورده کند.

رحیمی با بیان اینکه «قالیباف» نیروی جهادی به تمام معنا، پاک‌دست، فعال، پویا، صاحب تجربه‌های بسیار زیاد اجرایی در طول دوران خدمت کاری و جزو سرداران موفق در زمان جنگ است، افزود: انصافاً این نیروی مردمی در زمینه‌های مختلف همچون اجرایی و اقتصادی، نخبه بوده و به مشکلات و وضعیت معیتشی مردم و کشور شناخت کامل دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.