نماینده سقز: با لقب روستاگردی مشکلی ندارم/فرماندار جدید سقز میخ خود را کوبید

 

🔸رحیمی افزود: من با هیچ مسئولی مشکلی ندارم و در تغییراتی که صورت گرفته نه خود و نه کسی از جانب من دخیل نبوده است. اگر کسی با من همسو نبوده و همکاری نکرده، وی را از صحنه سیاسی محو نکرده ام زیرا همه ما محکوم به خدمت به جامعه و مردم هستیم.

🔹رحیمی ابراز کرد: از اینکه لقب روستاگردی را به من داده اند مشکلی ندارم و تمام تلاشم را برای شناسایی و پیگیری مسائل و مشکلات روستائیان خواهم کرد و نمیگزارم که روستائیان در سرمای زمستان مشکلی داشته باشند

🔹رحیمی نماینده سقز و بانه در سخنرانی خود سعی بر این داشت که به حاضرین در سالن برساند که در هیچ تغییراتی نقشی نداشته است که این امر بعید است.

🔸رحیمی ادامه داد: اگر شاهد پیشرفت و توسعه نبودیم نباید هیچ مدیری را متهم کنیم و بر اساس وضع موجود و نبود بودجه و اعتبارات بوده است و این را به عنوان یک وکیل منصف میگویم و نباید از مدیران انتظار معجزه داشته باشیم، ناامید کردن مسئولان و مردم گناهی نابخشودنیست و مردم باید در جریان امور باشند.

🔹رحیمی گفت: سهم اعتبارات عمرانی در استان کردستان ۳۲۰۰ میلیارد می باشد و نوید بخش به حرکت در آمدن چرخه توسعه در حوزه های عمرانی و… می باشد.

وی ادامه داد: فرودگاه، حقابه آب شرب و تخصیص آب کشاورزی سقز، کریدور شمال به جنوب، تاسیس دانشگاه های دولتی را از خواسته های برحق مردم سقز دانست.

♦️کامیل کریمیان فرماندار قبلی سقز گفت: از اعتماد بهمن مرادنیا استاندار وقت به خاطر اعتماد به وی تشکر می کنم و خدمت در سقز را جزو افتخارات خود دانم

وی افزایش ۳٠ هزار متر فضای درمانی و بهداشتی، گرفتن مجوز ۵۵٠٠ هکتار زمین کشاورزی جهت استفاده از آب سد چراغویس، پیشرفت چشمگیر و جذب اعتبارات ۸٠٠ میلیونی برای تکمیل فرودگاه،ساختن سینما و مدارس در شهر و روستا،مقابله و کنترل پنج پیک کرونا، افتتاح دانشکده پرستاری در هفته آینده را به عنوان عملکرد خود تشریح کرد.

🔸وی ادامه داد: بعداز انتخابات مجلس گروهکی بسیار ناچیز و محفلی در سقز برخی ناملایمات را به وجود آوردند و به بنده نیز جفا روا داشتند و از استاندار و دستگاههای نظارتی  خواهانم که از فرمان جدید به معنای واقعی حمایت کنند.

♦کیوان بهرامی رئیس شورای شهر نیز یک سری مطالبات مردمی(فرودگاه،جابجایی دامداران،ساماندهی آب و فاضلاب تازه آباد،مسئله بازارچه مرزی) را مطرح کرد و از فرماندار جدید سقز درخواست همکاری کرد و در پایان خطاب به مردم سقز گفت دوستتون دارم.

🔹در این مراسم رمضانی معاونت سیاسی استانداری کردستان گفت: با توجه به پتانسیلهای موجود درسقز(معادن،اراضی مستعد کشاورزی و موقعیت خاص جغرافیایی که دارد باید با جذب سرمایه گذار و کمکهای دولتی جهت توسعه و پیشرفت شهرستان گام برداریم.

رمضانی مهندس جعفر توان را فردی پرتوان نام برد و فرماندار هر شهر را رئیس جمهور آن شهر قلمداد کرد.

وی افزود با توجه به نیروهای انسانی بالقوه ای که در سقز وجود دارد باید کارگروههای اندیشه ورز تشکیل گردد.

🔴فرماندار جدید سقز نیز میخ خود را کوبید

جعفر توان در ابتدای سخنان خود گفت: وامدار هیچ شخص، گروه و جریان سیاسی نیستم و فرماندار تمام اقشار جامعه هستم.

توان افزود: تولید دانش بنیان، روستاگردی، تعامل با روحانیون، رسانه های شناسنامه دار،نخبگان ، تکریم ارباب رجوع، توسعه کشاورزی و….  جزو برنامه های اینجانب می باشد.

وی از وضعیت اشتغال در سقز ابراز نارضایتی کرده و گفت: باید در این حوزه اقدامات موثری صورت گیرد و از معاونت سیاسی استاندار خواست تا بازارچه مرزی سیف را مورد توجه ویژه قرار دهد تا بلکه دوباره راه اندازی شده تا در حوزه اشتغالزایی تاثیر بسزایی داشته باشد.

🔹توان افزود: جلسات باید خارج از تایم اداری تشکیل شود و در یک ساعت پایان یابد و در بحث ارتباط با ادارات فقط مدیر آن اداره را طرف خواهد بود و کاری با کارمندان معاونان روسای ادارات ندارد.

در حواشی این مراسم: نماینده مجلس از روستاگردی صحبت کرد با وجود بازدیدهای فراوانی که انجام داده است اما عملا به سه مورد از کارهایی که انجام شده اشاره نمود و در بحث آسفالت روستایی در سال ۱۴٠٠ به جز تغییراتی ناچیز، کاری صورت نگرفته و همچنان سقز دارای رتبه آخر کشوری می باشد، علیرغم وعده هایی که در ایام انتخابات داده شده بود مشکلات روستائیان همچنان پابرجاست.
رحیمی وظایف خود را نظارت و قانونگذاری عنوان کرد اما نظارتهایی که کرده چرا فقط در حد حرف بوده است؟

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.