چهارمین جشنواره شعر کوردی «یوتوبوری» در سوئد برگزار ‌شد

چهارمین دوره جشنواره شعر کوردی «یوتوبوری» (گوتبورگ) Goteborg با همت انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری» Internationella Sköna Konster، با آثار شاعران ایرانی و شاعران کورد از کشورهای مختلف و اقلیم کردستان عراق، با اجرای گروه موسیقی بانوان دف‌نواز «هه‌ژین» و با همراهی «ئاسو دیلان» نوازنده سرشناس عود و همچنین با همکاری انجمن ABF شهر یوتوبوری و «کومون یوتوبوری» Goteborg Stad به صورت حضوری در روزهای ۶ و ۷ فروردین ماه جاری (۲۶ و ۲۷ مارس ۲۰۲۲) در سالن «فولکت هیوس» Fulket Hus در شهر یوتوبوری در کشور سوئد برگزار ‌شد و مورد استقبال کوردهای مقیم سوئد و کشورهای مختلف اروپایی قرار گرفت.

در این رویداد ادبی که «شمال ابراهیم‌زاده» اجرای آن را بر عهده داشت، استاد «عبدالله سراج» نویسنده سرشناس کورد حضور فعالی داشت. همچنین «ریبین رشید» طراحی صحنه و طراحی نور و نیز «نوازاد باهر» مسئول امور فنی و اجرایی بود.

در مراسم اختتامییه چهارمین جشنواره شعر کوردی «گوتبورگ»، «عزت رئوف» بیانییه جشنواره را قرائت کرد و «محمد قادر» از مسئولان انجمن هنرهای زیبای «یوتوبوری»؛ لوح‌های تقدیر و جوایز را به شاعرانی که آثارشان قرائت شده بود اهدا کرد.

در روز نخست چهارمین دوره جشنواره شعر کوردی «گوتبورگ»، که با اجرای گروه موسیقی بانوان دف‌نواز «هه‌ژین» برگزار شد؛ «صابر صدیق» نویسنده کورد میهمان ویژه آن بود، «دانا عبدالرحمان»، «بنار که‌ولوز»، «رسول صفریانی»، «کژال جلال» و «خاله حه‌مه» اشعارشان را قرائت کردند.

در روز دوم این رویداد ادبی نیز، «بکر حبیب»، «گوران صدیق»، «روژا ناصر»، «یاسین محمود»، «سوزه برزنجی»، «هیوا رسول» و «آکو محمد صابر» اشعارشان را برای حاضران در سالن «فولکت هیوس» شهر گوتبورگ قرائت کردند.

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.